محل تبلیغات شما

عباس رحمتی تعاون

به نام حضرت آگاهی

باسلام و درود

بعضیوقتها یه دردایی هست که لذت بخشه مثل درد دندان،که یه چند لحظه ای که درد نداره مایک خلال دندانی پیدا کرده و یه ضربه ای به آن می زنیم و از این درد لذت می بریم.واین دقیقا مثل وقتایی هست که  در ارتباطبرقرار کردن با دیگران ما سئوالاتی را از آنها می پرسیم که هر جوابی بگیریم با اعصابو روان ما بازی می کنه. مثل اینکه می دانیم شخصی به ما دروغ گفته و از او می پرسیمآیا تو به من دروغ گفته ای ؟

اگراو جواب دهد که نه من دروغ نگفته ام.ناراحت می شویم که دوباره دارد دروغ می گوید.

و اگربگوید که بله دروغ گفته ام .باز ناراحت می شویم که با وقاحت تمام در چشم من نگاهمی کند و می گوید دروغ گفته ام.

شماکه می دانید او دروغ گفته است .بهتر است به جای تحقیق از او که مطمئن شوید دروغگفته یا نه .به گفته پروفسور آکمن »به دنبال این دلیل بگردید که چرا او به شمادروغ گفته است؟ کدام اعمال یا رفتار شما وی را ترغیب به دروغ گویی به شما نمودهاست؟

اگررفتار اشتباهی  را دارید  که موجب این برداشت انسانها می شود آن را اصلاحکنید تا دیگران  ترغیب به دروغ گویی به شمانشوند.

یاوقتایی که سئوالاتی می پرسیم که دانستن جواب آنها اثری در اصل موضوع ندارد.

مثلا:-چی شد که برادرت معتاد شد؟  -چرا ازدواجنمی کنی؟ - حقوقت چقدره ؟  -رابطه ات باهمسرت خوبه ؟ و یا

خوبکه چی حالا بر فرض که جواب این سئوالت را هم دونستی چی کار می خوای بکنی ؟

چهفایده ای برات داره .

سئوالکردن از دیگران یه هنره .بیاییم سئوالات درست را یاد بگیریم .از مواردی بپرسیم کهدانستن جواب آن سئوال مطلبی به ما بیا موزد.خواه این مطلب کوچک یا بزرگ ولی سودیدنیوی و یا اخروی برای ما به همراه داشته باشد.

وپرسیدن این مطالب هم با روش درست مطرح کنیم .چرا که بعضی وقتها افراد حرفای بدی میزنن ،بعضی مواقع بد حرف می زنن  و این هردو می تواند آسیب زا باشد.کمی بیشتر دقت کنیم

من و این ایام و ارتباطات نا گسسته ولی پنهان

ارتباط محیط با اثر گذاری تکنیک های مذاکره

ارتباط زندگی با سطح هزینه

دروغ ,گفته ,یه ,ای ,دیگران ,جواب ,دروغ گفته ,می پرسیم ,به شما ,شویم که ,به ما

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

my-cute-little-pony imocenor lobirthranet rorzopana بهترین ها Freda's game حقوقی ادبیات Diane's info Gerald's style